Ndërlidhjet

QYTETI I VATIKANIT


Qindra njerëz u tubuan në Romë në varrimin e një të paralizuari, të cilit mjekët ia shkyçën respiratorin javën e kaluar.
Në bekimin tradicional të së dielës, Papa Benedikti XVI e nënvizoi rëndësinë e jetës së njeriut dhe mënyrën "natyrore" të përfundimit të saj.
Kisha Katolike ka refuzuar ritet fetare për Piergiorgio Welby, me arsyetimin se ai ka dashur që t'i japë fund jetës së tij.
Në Itali, eutanazia dënohet deri me 15 vjet burg.
XS
SM
MD
LG