Ndërlidhjet

XHAKARTA


Sot mbushen dy vjet nga tsunami shkatërrimtar në Oqeanin Indian, i cili la mbi 220.000 të vdekur dhe qindra mijë të pastrehë në 12 vende.
Ceremonitë do të mbahen në plazhet e Tajlandës e deri te ujdhesat Nicobar, për të përkujtuar ata që u zhdukën kur tërmeti nënujor me fuqi 9.0 ballë të Rihterit shkaktoi valë gjigante më 26 dhjetor.
XS
SM
MD
LG