Ndërlidhjet

ATLANTA


Figura të ndryshme nga bota e shou biznesit dhe politikës i kanë bërë homazhet e fundit këngëtarit të muzikës soul James Braun, i cili ndërroi jetë në moshën 73 vjeçare.
Presidenti George Bush gjithashtu shprehu pikëllimin e thellë për vdekjen e Braun-it, duke thënë se ai e begatoi kulturën amerikane dhe influencoi gjenerata të tëra të muzikantëve.
XS
SM
MD
LG