Ndërlidhjet

BAGDAD


Të pakten 8 të vrarë dhe 10 të plagosur ështe bilanci nga shpërthimi i një automjeti bombë në lindje të Bagdadit. Sipas policisë, makina ka qenë e parkuar afër një restoranti në një zonë tregtare në kohën kur ka shpërthyer.
Në zhvillime të tjera në Irak, njoftimi për vrasjen e bashkëpunëtorit të afërt të klerikut shiit Moqtada al-Sadr, ka nxitur protesta në qytetin Najaf. Sahib al-Amiri është vrarë gjatë një aksioni të ushtrisë amerikane dhe asaj irakiane.
XS
SM
MD
LG