Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka pezulluar postin e kreut të kësaj partie dhe ka mbajtur atë të presidentit të Kosovës. Korniza Kushtetutese parasheh që kryetari i Kosovës nuk mund të ushtroj poste tjera zyrtare dhe as të jetë i punësuar në tjetër vend.
XS
SM
MD
LG