Ndërlidhjet

BAGDAD


Avokati i Saddam Husseinit tha se autoritetet amerikane i kanë thënë që t'i marrë gjërat personale të ish diktatorit irakian dhe të vëllait të tij, ish kreut të shërbimeve sekrete Barzan al-Tikriti.
Më herët, pati raporte të pakonfirmuara se autoritetet amerikane ua dorëzuan Husseinin irakianëve. Kjo u përgënjeshtrua nga zv. Ministri i Drejtësisë Bosho Ibrahim, ndërsa ambasada amerikane refuzoi të komentojë transferimin e ish presidentit irakian.
XS
SM
MD
LG