Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një organizatë izraelite për të drejtat e njeriut ka bërë të ditur se Ushtria e Izraelit ka vrarë gjatë këtij viti palestinezë tre herë më shumë se sa vitin e kaluar. Organizata B'Tselem, tha se ekipet të cilat kanë vëzhguar aksionet e armatës izraelite në Bregun Perendimor dhe Rripin e Gazës, thanë se gjatë vitit 2006 ushtria ka vrarë 660 palestinezë, dhe se së paku 322 prej tyre nuk kanë qenë të përfshirë në veprime ushtarake në momentin kur janë vrarë.
XS
SM
MD
LG