Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 9 veta janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të një bombe vetvrasëse në veri të Bagdadit. Zyrtarë të sigurisë bënë të ditur se sulmi ka ndodhur në një xhami shiite në Khalis rreth 80 kilometra nga Bagdadi.
XS
SM
MD
LG