Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarë irakianë njoftuan për së paku 30 veta të vrarë dhe më shumë të plagosur pas shpërthimit të një makine bombe në jug të Bagdadit.
Sulmi ndodhi në tregun e qytetit Kufa, 160 kilometra në jug të Irakut. Kufa konsiderohet qytet i shenjtë për shiitët në Irak.
XS
SM
MD
LG