Ndërlidhjet

SEMARANG/INDONEZI


Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë 177 të mbijetuar dhe 66 viktima nga anija "Senopati", që natën ndërmjet të premtes dhe të shtunës, u fundos në afërsi të bregdetit të Indonezisë.
Në kohën e fundosjes, në anije ishin 500 deri 850 udhëtarë. Rreth 400 veta llogariten të zhdukur.
Anija u fundos pas goditjes nga valët më të larta se 5 metra.
XS
SM
MD
LG