Ndërlidhjet

Afganistani njeh shtetin e Kosovës


Afganistani njeh shtetin e Kosovës. Kjo është bërë e ditur nga zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Sultan Ahmand Bahin. Deklarata e tij u bë për Radion Evropa e Lirë, shërbimi i Afganistanit.

Sultan Ahmand Bahin tha se në përputhje me Kartën e Kombeve të Bashkuara, të drejtën për vetvendosje dhe zgjedhjet demokratike të 3 Nëntorit 2007 Afganistani i uron suksese shtetit të Kosovës dhe i ofron bashkëpunim.
XS
SM
MD
LG