Ndërlidhjet

BUENOS AIRES


Policia në Argejntinë ka arrestuar pronarin e një klubi nate në të cilin nga zjarri dhe stampedo u vranë 175 të rinj. Rreth 900 të tjerë janë lënduar.
Mediat lokale thonë se rreth 4 mijë persona ishin mbledhur brenda në një koncert roku. Prefekti i Buenos Airesit tha se hedhja e një fishekjzari nga një person ka shkaktuar zjarrin.
Buenos Airesi ka ndaluar të gjitha koncertet e vitit të ri dhe ka shpallë tri ditë zie.
XS
SM
MD
LG