Ndërlidhjet

BAGDAD


Një seri e sulmeve kryengritëse në tërë Irakun ka lënë të vdekur sot të paktën 22 njerëz, pëfshirë 19 policë dhe pjesëtarë të Gardës Kombëtare.
Grupi militant "Armata e Ansarit" ka marrë përgjegjesinë për sulmet.
XS
SM
MD
LG