Ndërlidhjet

ANKARA


Zëvendës sekretari amerikan i shtetit Richard Armitage, tha gjatë qëndrimit në Turqi se Shtetet e Bashkuara, Turqia dhe Iraku do të zhvillojnë së shpejti një konferencë rreth cështjes së guerilëve kurdë në veri të Irakut. Turqia vlerëson se 5 mijë anëtarët e Partisë ilegale Punëtore të Kurdistanit po fshihen në Irak.
XS
SM
MD
LG