Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen-Petersen dhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kanë uruar besimtarët ortodoksë të Kosovës në prag të Krishtlindjeve ortodokse. Jessen Petersen i ka bërë thirrje me këtë rast komunitetit serb që "duke u nisur nga ky moment të punojmë sëbashku për të ndërtuar besimin dhe pajtimin në shoqëri".
XS
SM
MD
LG