Ndërlidhjet

MINSK


Bjellorusia nuk do të kalojë në përvoja të ngjashme si Ukraina fqinje, duke pasur parasysh revolucionin e portokalltë në Ukrainë. Ishte kjo deklarata e ministrit të jashtëm të Bjellorusisë në një intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters.
Bjellorusia gjithnjë e më shumë është një vend i izoluar dhe i kritikuar nga institucionet perëndimore.
XS
SM
MD
LG