Ndërlidhjet

XHAKARTË


Organizata e Kombeve të Bashkuara për Fëmijët, sot e bëri publik rastin e parë të konfirmuar të trafikimit të fëmijëve.
UNICEF-i dhe grupet tjera kanë paralajmëruar nga rreziqet e trafikimit të fëmijëve që mbetën pa prindër nga katastrofa e cunamit.
Ndërkohë në Romë, komisioneri i BE-së Franco Frattini ka propozuar që jetimëve nga cunami t'u ofrohet azil i përkohshëm në vendet e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG