Ndërlidhjet

PJONGJANG


Një ligjvënës amerikan ka filluar një vizitë 4ditëshe në Korenë e Veriut, e cila pritet të fokusohet në bisedimet mbi të drejtat e njeriut dhe planet bërthamore të Pjong Jangut.
Kongresmeni demokrat Tom Lantosh tha se shpreson që të lëvizë marrëdhëniet e Koresë Veriore me komunitetin ndërkombëtar në një rrugë konstruktive. Ai foli në Pekin para fluturimit për në Korenë Veriore.
XS
SM
MD
LG