Ndërlidhjet

NAIROBI


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell përshëndeti marrëveshjen e sotme të paqes mes Sudanit dhe rebelëve të jugut.
Në të njëjtën kohë, Powell paralajmëroi se politika e Shteteve të Bashkuara drejt vendit do të lidhet me zgjidhjen e krizës në Darfur. Powell gjendet në Nairobi për të nënshkruar një marrëveshje mes qeverisë sudaneze dhe rebelëve të Sudani jugor, që zyrtarisht i jep fund luftës së gjatë civile.
XS
SM
MD
LG