Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi Vuk Drashkoviq ka thënë se Bashkimi Evropian ka paralajmëruar se vendi mund të përballet me izolim ndërkombëtar nëse të dyshuarit për krime lufte nuk ekstradohen në Tribunalin e Hagës deri në fund të marsit.
Vuk Drashkoviq i ka thënë të përditshmes "Politika" se zyrtarët e Bashkimit Evropian i kanë thënë Beogradit se krijimi i lidhjeve më të ngushta me BE-në nuk do të jetë i mundur derisa Serbia nuk i dorëzon të akuzuarit për krime lufte.
XS
SM
MD
LG