Ndërlidhjet

TIKRIT


6 policë irakianë janë vrarë pas shpërthimit të një veture bombë në shtabin e policisë në Tikrit.
Autoritetet thonë se të paktën 7 irakianë janë vrarë nga një sulm i militantëve mbi një minibus në qytetin Jusufia.
Guerilët që po luftojnë kundër forcave amerikane dhe qeverisë proamerikane kanë nisur pothuajse sulme të përditshme kundër forcave irakiane të sigurisë para zgjedhjeve të 30 janarit. Tikriti, vendlindja e Sadamit është një nga qendrat e kryengritjes sunite.
XS
SM
MD
LG