Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vlladimir Putin dhe kryeministri turk Rexhep Erdogan në takimin e tyre në Kremlin, kërkuan thellimin e bashkëpunimit bilateral tregtar.
Putin i tha Erdoganit se tregtia mes dy vendeve i ka tejkaluar madje edhe "parashikimet më optimiste".
Turqia pas Gjermanisë është partneri më i madh tregtar i Rusisë.

HAGË
Gjyqi për krime lufte kundër ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq pritet të rifillojë sot në Hagë. Millosheviq po gjykohet që nga shkurti i vitit 2002 nën akuzat për gjenocid, krime kundër njerëzimit dhe krime lufte të kryera gjatë konflikteve të Ballkanit në vitet e 90-ta, në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë.
XS
SM
MD
LG