Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara do të lirojnë katër qytetarët britanikë, që gjenden në burgun Guantanamo në Kuba si dhe një nënshtetas australian.
Sipas burimeve britanike të katër do t'u dorëzohen zyrtarëve në Londër, që do t'i marrin në pyetje personat në fjalë bazuar në ligjin kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG