Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i jashtëm slloven dhe kryesuesi i radhës së OSBE-së, Dimitrij Rupel, po qëndron në Kosovë. Gjatë
ditës ai ka zhvilluar takime të ndara me kryeadministratorin ndërkombëtar, Soren Jessen-Petersen, dhe udhëheqësit e institucioneve vendore.
“E ardhmja e Kosovës varet nga kosovarët, në rend të
parë nga shqiptarët dhe serbët e Kosovës, dhe do të doja ta kuptojnë të gjithë se kjo çështje është në duart e tyre”, ka thënë gjatë kësaj vizite shefi i diplomacisë sllovene Rupel.
XS
SM
MD
LG