Ndërlidhjet

KABUL


Ministri afgan i mbrojtjes ka bërë të ditur se qeveria e tij është në kontakt me një numër luftëtarësh talibanë në përpjekje për t'i binduar ata të dorëzojnë armët dhe t'i kthehen jetës normale. Zyrtarët afganë thanë se talibanët kanë shprehur gatishmërinë për një hap të tillë.
XS
SM
MD
LG