Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri i Maqedonisë, Vllado Buckovski, ka përfunduar sot vizitën e tij në Shqipëri, ku në ditën e dytë dhe të fundit u takua me përfaqësuesit e shoqatës së miqësisë Shqipëri-Maqedoni.
Gjatë ditës së parë të qëndrimit në Shqipëri, Buckovski ka biseduar me drejtuesit më të lartë të Shqipërisë, ku ka kërkuar ndërmjetësimin e Tiranës për shënimin e kufirit Kosovë-Maqedoni.
XS
SM
MD
LG