Ndërlidhjet

JERUSALEM


Nga një sulm i palestinezëve në Gazën qendrore janë vrarë 6 civilë izraelitë, ka kumtuar sot armata e Izraelit. Në sulmin i cili ndodhi mbrëmë vonë, militantët depërtuan në një vend kalim kufitar ndërmjet Izraelit e Gazës. Gjatë të shtënave u vranë edhe tre militantët palestinezë. Përgjegjësinë për këtë sulm e kanë marrë grupet palestineze, brigadat al-Aqsa, Hamasi dhe Komiteti për rezistencë popullore.
XS
SM
MD
LG