Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut Soren Jessen Petersen viziton sot Beogradin, ku pritet të takohet me presidentin serb Boris Tadiq dhe kryeministrin Vojisllav Koshtunica.
Jessen Peterseni pritet të kërkojë nga liderët serbë vazhdimin e dialogut Prishtinë-Beograd, vecanërisht për cështjen e të zhdukurve.
Vizita do të përqendrohet edhe në cështjet, që kanë të bëjnë me sigurinë, decentralizimin dhe mbrojtjen e pakicave në Kosovë.
XS
SM
MD
LG