Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Një autobombë ka shpërthyer përballë një stacioni policor në Baiji duke vrarë të paktën 7 persona.
Me herët në Bakuba, u vranë të paktën 8 ushtarë irakianë, pasi në ta qëlluan disa persona të armatosur.
Më pak se dy javë para zgjedhjeve të përgjithshme, në shënjestër të sulmeve të përditshme të kryengritësve janë policët irakianë dhe ushtarët e Gardës Kombëtare irakiane.
Zyrtarët amerikanë dhe irakianë, pavarësisht nga sulmet thonë se zgjedhjet do të mbahen në kohën e paraparë.
XS
SM
MD
LG