Ndërlidhjet

KALIFORNI


Filmi "Aviator" i regjisorit Martin Scorsese, dhe komedia "Sideways", janë shpërblyer me globin e artë, cmimin më të lartë në Hollywood.
Zakonisht fitorja e Globit të artë u hapë rrugën filmave për të fitur cmimin Oscar.
XS
SM
MD
LG