Ndërlidhjet

KOBI\JAPONI


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan kërkoi, që bota të nxjerrë mësime nga tragjedia e cunamit në Azinë jugore.
Ai tha se shpenzimi i më shumë të hollave në reduktimin e rrezikut nga katastrofat do të kufizojnë humbjen e jetërave dhe dëmet nga fatkeqësitë e mëvonshme natyrore. Komentet e tij u dhanë në hapje të konferencës së OKB-së për pengimin e fatkeqësive natyrore, që po mbahet në Kobi të Japonisë.
XS
SM
MD
LG