Ndërlidhjet

KOBE/JAPONI


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara kërkoi që bota të nxjerrë mësime nga tragjedia e cunamit në Azinë jugore.
Shpenzimi i më shumë të hollave në reduktimin e rrezikut nga katastrofat, do të kufizojë humbjen e jetërave dhe dëmet nga fatkeqësitë e mëvonshme natyrore, tha Annan në hapje të konferencës së OKB-së për pengimin e fatkeqësive natyrore, që mbahet në Kobe të Japonisë.
XS
SM
MD
LG