Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti iranian Mohammad Khatami ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara që t'i bashkohen "koalicionit të paqes", me mirë se të vazhdojnë me atë që e ai e përshkruajti si vazhdim i politikës agresive unilatarale.
Duke folur ne Ugandë Khatami tha se strategjia Uashingtonit pas sulmeve të 11 shtatorit ka shkaktuar "luftëra të panevojshme" dhe ka krijuar më shumë pasiguri dhe terrrorizëm në botë.
XS
SM
MD
LG