Ndërlidhjet

RIAD


Në Arabinë Saudite filloi fushata për zgjedhjet e para në historinë e vendit. Kandidatët për zgjedhjet lokale të 10 shkurtit nga Riadi dhe rajonet fqinje, publikuan reklamat e tyre nëpër gazeta. Radio dhe televizioni është i ndaluar për reklama. Femrat nuk lejohet të votojnë dhe të kandidohen për këshillat komunale.
XS
SM
MD
LG