Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i autoritetit palestinez, Mahmoud Abbas arriti sot për vizitë në Moskë. Kjo është vizita e tij e parë e jashtme prej se u zgjodh në këtë funksion. Është paralajmëruar se zoti Abbas nesër do të takohet me presidentitn e Rusisë, Vlladimir Putin dhe me zyrtarët e tjerë të lartë.
XS
SM
MD
LG