Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryesuesi i rradhës i OSBE-së dhe njëherësh ministër i jashtëm i Sllovenisë, Dimitrij Rupel, ka kërkuar nga drejtuesit më të lartë të Serbisë që të fillojnë pa humbur kohë dialogun me Kosovën rreth gjendjes së pakicës serbe atje. Rupel në Beograd është takuar me presidentin Tadiç dhe kryeministrin Koshtunica.
XS
SM
MD
LG