Ndërlidhjet

PARIS


Sekretarja amerikane e Shtetit, Condolizza Rice, do të flas sot në universitetin e Parisit për të ardhmen e raporteve ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Evropës. Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Richard Boucher tha se sekretarja zgjodhi Parisin, për faktin se ky ishte vendi ku është debatuar shumë për qëllimet e përbashkëta të Amerikës dhe Evropës. Në kuadër të turneut një javor në Evropë, Rice sot qëndroi edhe në Itali.
XS
SM
MD
LG