Ndërlidhjet

BRUKSEL


Në fund të turneut të saj evropian, Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice, ka qëndruar në Luksemburg, vendi që ka kryesinë e radhës të Bashkimit Evropian. Rice u takua me Ministrin e Jashtëm të Luksemburgut, Jean Asselborn dhe me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të jashtme dhe Siguri, Javier Solana.
Pas këtyre takimeve Rice ka deklaruar se është diskutuar gjerësisht edhe për situatën në Ballkan, e posaçërisht për Kosovën.
XS
SM
MD
LG