Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Serbisë Boris Tadiç sot do të qëndrojë në Kosovë, në vizitën e parë e të një presidenti serb prej vitit 1999.
Në prag të vizitës, KFOR-i dhe policia e UNMIK-ut thanë se i kanë shtuar masat e sigurisë.
Tadiç pritet të takohet me udhëheqësit lokalë serbë dhe me shefin e UNMIK-ut Soren Jessen-Petersen.
XS
SM
MD
LG