Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës, Terry Davis, gjatë vizitës tri ditore në Moskë, sot takohet me ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavrov. Lufta kundër terrorizimit, të drejtat e njeriut dhe gjendja në Çeçeni, do të jenë tema kryesore të takimit. Davis, dje nxiti autoritetet e Rusisë që konfliktin në Çeçeni ta zgjidhin përmes bisedimeve.
XS
SM
MD
LG