Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri i Turqisë Rexhep Taip Erdogan, ka mbërritur në Shqipëri për një vizitë dy ditore. Erdogan do takohet me presidentin Moisu, kryeministrin Nano dhe kryetarin e Kuvendit, Pëllumbi. Marrëdhëniet dypalëshe në planin politik dhe ekonomik do jenë në qendër të bisedimeve, përfshi dhe dy marrëveshje mbi transportin ajror dhe detar.
XS
SM
MD
LG