Ndërlidhjet

JERUSALEM


Parlamenti i Izraelit pritet të votojë sot për kompezimin financiar të rreth 8.000 hebrejëve, të cilët do të evakuohen nga Rripi i Gazës. Kryeministri Ariel Sharon tha se plani është diskutuar me zyrtarët palestinezë dhe se ai nuk frikësohet nga kërcënimet e militantëve. "Jam i vendosur të zbatojë vendimin për tërheqje nga Gaza" tha Sharon. Marrëveshja me palestienzët për tërheqje nga disa qytete të Bregut Perendimor, nuk është pritur mirë nga disa grupe të militantëve izraelitë, të cilët kanë kërcënuar kabinetin qeveritar.
XS
SM
MD
LG