Ndërlidhjet

BEJRUT


Ministri i mbrojtjes i Libanit tha sot se ka pak të ngjarë që qeveria të bashkëpunojë me komisionin e Kombeve të Bashkuara në hetimin e rrethanave të vrasjes së ish kryeministrit Rafik Hariri. Ministri Abdel Rahim Mrad tha se qeveria as nuk është njoftuar me mandatin e komisionit. Hariri u vra të hënën, në një shpërthim në Bejrut kurse opozita filloi protestat me kërkesat për dorëheqjen e qeverisë dhe largimin e trupave të Sirisë nga Libani.
XS
SM
MD
LG