Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli liroi 500 të burgosur palestinezë, si shenjë e vullnetit të mirë, një ditë pasi qeveria miratoi vendimin për tërheqje nga Rripi i Gazës. Po sot ministri i jashtëm, Silvan Shalom tha se Izraeli po punon për normalizimin e raporteve edhe me 10 vende arabe. Deri tani janë vendosur raporte diplomatike të nivelit të lartë me Egjiptin dhe Jordaninë.
XS
SM
MD
LG