Ndërlidhjet

Industria që gërryen dhe braktis bjeshkët


Industria që gërryen dhe braktis bjeshkët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:08:26 0:00

Të paktën një për qind e territorit të Kosovës llogaritet të jetë e degraduar nga industria e nxjerrjes së gurëve. Kjo industri shumë fitimprurëse, sipas raporteve zyrtare, i ka kushtuar mjedisit, sidomos pasi shumica e guroreve nuk janë rehabilituar pas përfundimit të aktiviteteve.

XS
SM
MD
LG