Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti Vladimir Putin tha se reformat demokratike në Rusi do të zhvillohen sipas mënyrave të përshtatshme për Rusinë. "Rruga e demokracisë duhet të përshtatet me realitetin rus, traditën dhe historinë" tha Putin. Ai tha se nuk do të lejohet që kjo çështje të përdoret për synimet e politikave të jashtme të vendeve të tjera. Putin i bëri këto komente për mediat sllovake, në prag të takimit me presidentin amerikan Bush, në Bratislavë.
XS
SM
MD
LG