Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Ukrainës, Viktor Yushchenko tha se rruga e vendit të tij drejtë integrimit në strukturat evropiane dhe trans-atlantike, nuk do të jetë e mundur pa raportet e mira me Rusinë. "Kemi një partner strategjik në lindje, që është Rusia dhe kemi partner strategjik në perendim, pra Bashkimin Evropian. Dëshirojmë të manifestojmë politikë transparente ndaj fqinjëve tanë në të dy anët" tha Yushchenko, pas takimit me kryetarin e Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, në Bruksel.
XS
SM
MD
LG