Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të përfaqësohen në takimet e fundjavës në Bejrut, nga nënsekretari amerikan i shtetit, David Satterfield. Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Richard Boucher tha se në këto takime do të diskutohet për vrasjen e ish kryeministrit Rafik Hariri dhe tërheqjen e trupave të huaja nga Libani.
XS
SM
MD
LG