Ndërlidhjet

KABUL


6 kryengritës talebanë u vranë dhe 5 ushtarë u plagosën gjatë përleshjeve të sotme në krahinën Khost, të Afganistanit. Policia tha se kryengritësit u zunë pritën ushtarëve, të cilët udhëtonin në afërsi të kufirit me Pakistanin. Edhe tre vite pas rënies së regjimit të talibanëve dhe pranisë së rreth 17.000 ushtarëve amerikanë, kjo pjesë e Afganistanit është vazhdimisht në shënjestër të kryengritësve.
XS
SM
MD
LG