Ndërlidhjet

DAMSAK


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, ka kërkuar nga presidenti palestinez, Mahmud Abas, të godasë grupet militante përpara arritjes së një marrëveshje për paqe.
Komentet e Sharonit vijnë pas sulmit vetvrasës të së premtes në Tel Aviv ku humbën jetën 4 veta. Abas ka dënuar sulmin dhe ka premtuar masa të rrepta kundër militantëve. Izraeli ka akzuar Sirinë se qëndron pas sulmit, por Damasku ka hedhur poshtë akuzat.
XS
SM
MD
LG